We're expanding! SellerRunning is now part of Threecolts — All the cloud-based tools to boost your FBM business.
Learn more
We're expanding! SellerRunning is now part of Threecolts — All the cloud-based tools to boost your FBM business.
Learn more

Sık Sorulan Sorular

SellerRunning, Amazon'da FBM yöntemiyle satış yapanların a'den z'ye tüm ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmış, arkaplanda 7/24 çalışan servisleriyle, bağlı olduğu mağazaları sürekli kontrol altında tutan bir otomasyon yazılımıdır.

Herşey buluttadır.

Mağazanıza kolayca ürün eklemenizi, mağazanızdaki ürünlerin fiyatlarını ve stoklarını otomatik olarak güncellenmesini sağlar. Dosya indirme/yükleme gibi işlemlerle uğraşmazsınız.

Yalnızca bir tıkla siparişlerinizi otomatik olarak oluşturmanıza yardımcı olur. Alıcı hesabındaki sipariş ile satıcı hesabındaki siparişleri otomatik olarak eşleştirir.

Alıcı hesabındaki sipariş yola çıktığında, kargo bilgileri otomatik olarak satıcı hesabına aktarır ve sipariş otomatik olarak 'confirm' edilir.

Müşteriye gönderdiğiniz her sipariş SellerRunning servisleri tarafından takip edilir. Siparişin ne zaman ulaştığını veya geri döndüğünü kaydeder, gerektiğinde size bildirir.

Müşteriye teslim edilen siparişler için müşterilerinizden geri bildirim isteyen e-postalar gönderir. Böylece satış metriklerinizin gelişmesine yardımcı olur.
SellerRunning şu anda kaynak mağaza olarak Amazon.com (Amerika) ve satış mağazaları olarak Amazon.ca (Kanada), Amazon.com.mx (Meksika), Amazon.co.uk (İngiltere), Amazon.de (Almanya), Amazon.fr (Fransa), Amazon.it (İtalya), Amazon.es (İspanya), Amazon.ae (Birleşik Arap Emirlikleri), Amazon.com.au (Avustralya), Amazon.sg (Singapur), Amazon.jp (Japonya), Amazon.sa (Suudi Arabistan), Amazon.pl (Polonya), Amazon.se (İsviçre), Amazon.com.be (Belçika) ve Amazon.nl (Hollanda) pazaryeri için hizmet vermektedir.
Kesinlikle hayır. SellerRunning, Amazon'da FBM yapmaya başlamanız için tek başına size yeter. Gelişmiş web arayüzü işlerinizin tamamını başarıyla yerine getirir. SellerRunning dışında başka bir yazılıma ihtiyacınız kalmaz.
SellerRunning mağazanızdaki tüm ürünleri en az 12 saatlik aralıklarla güncellemeyi taahhüt eder. Bu en uzun süredir. Bir ürünün fiyatının veya stoğunun değiştiğini tespit ettiğinde veya sizin belirlediğiniz kriterlere uygun olmadığı anladığında bunu 15 dakika içerisinde sizin yerinize Amazon'a bildirir. Amazon bu isteği en fazla 15 dakika içerisinde yerine getirir.
SellerRunning kullanmaya başlarken birkaç basit adımdan oluşan hesap kurulumu sürecini tamamlamanız gerekir. Kurulum başarıyla gerçekleştiğinde mağazanızdaki mevcut ürünler otomatik olarak SellerRunning'e aktarılır. Bunun için ekstra birşey yapmanız gerekmez.
Kesinlikle evet! İhtiyaçlarınızı bize bildirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Öneriniz tüm kullanıcılarımıza bir fayda sağlıyorsa, bu özelliği SellerRunning'in bir parçası olarak ekleyebiliriz veya ek bir maliyetle sadece size özel bir istekte bulunabilirsiniz. Özelliğin uygulanmasının biraz zaman alabileceğini lütfen unutmayın.
SellerRunning hesabınıza farklı pazar yerlerine ait birden fazla mağaza ekleyebilirsiniz.

Eğer aynı pazar yerine ait ikinci bir mağaza eklemek isterseniz yeni bir SellerRunning hesabı açmalısınız.
Prime satıcılarının listede olup olmadığının tespitinin yapılabilmesi için ürünün önce filtrenize takılmaksızın mağazanız eklenmesi gerekmektedir.

Competition paketine ait özelliklerin çalışma sistemi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=WuiVs2MOL9U
ASIN kapasiteniz sadece mağazanıza aktarılan ürünleri değil, ayrıca Kriterleri karşılamayan, Kuyrukta ve Onay Bekleyen ürünlerinizi de kapsamaktadır.

Kriterleri karşılamayanlar bölümünde olan ürünleriniz mağazanızda olmasa bile her gün düzenli olarak kontrol edilip kriterinizi karşılar hale geldiğinde mağazanıza tekrar aktarılacağı için Abonelik paketindeki ASIN sayınızdan düşmektedir.

ASIN kapasitenizi aştığınızda kriterleri karşılamayanlar bölümündeki ürünleri silmeyi düşünebilirsiniz.
Siparişi manuel olarak tamamladıktan sonra, SellerRunning'de ilgili siparişin detay sayfasına giderek "Sipariş İçeriği" bölümünde yer alan "Düzenle" linkine tıklayınız.

Açılan pencerede manuel olarak tamamladığınız siparişin "Alıcı Sipariş Numarası"nı girerek, siparişin durumunu "Placed" olarak değiştirip kaydediniz.
SellerRunning House siparişlerinizi manuel olarak tamamlayabilirsiniz. Fakat siparişi tamamladıktan sonra yapmanız gereken bir takım işlemler bulunmaktadır.

Aşağıdaki videoyu izleyerek sipariş detay sayfasında yapmanız gereken işlemleri görüp uygulayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=B9jubuwvqbY
SellerRunning' deki ürün sayınız ile SellerCentralda'ki ürün sayınız anlık olarak birbirini tutmayabilir. Bu, ürünlerin halen işlenmekte olduğunu gösterir.

Eğer kuyrukta bekleyen ürünleriniz varsa kuyruğun tamamlanmasını bekleyin. Değişikliklerin SellerCentral’a yansıması biraz zaman alabilir.
SellerRunning'de abonelik dondurma ve duraklatma işlemi bulunmamaktadır.

Bunun yerine aboneliğinizi iptal edebilir ve kullanmadığınız günlerin ücretini SellerRunning hesabınızda kredi olarak tutabilirsiniz.

Bu krediyi daha sonra tekrar abonelik eklediğinizde kullanabilirsiniz.
Sold
Yeni bir sipariş aldığınızda, siparişiniz “Sold” etiketiyle kaydedilir ve ürününüzün satıldığı anlamına gelir. Bu siparişleri alıcı hesabınızdan tamamlayana kadar siparişleriniz “Sold” etiketiyle listelenirler.

Placed
“Sold” etiketiyle bekleyen siparişlerinizi, “Sipariş Ver” butonuna tıklayıp satın alma işlemini tamamladığınızda siparişlerin durumu “Placed” olarak değiştirilir. Placed etiketi, size gelen siparişleri alıcı hesabınızdan aldığınız anlamına gelir.

Confirmed
Alıcı hesabınızdaki sipariş kargoya verildiğinde gerçekleşen bir işlemdir. Sipariş onay işlemi yapılan siparişlerin durumu Confirmed olarak güncellenmektedir. Eğer siparişiniz SellerRunning House siparişi ise Confirm işlemi ürün depodan çıkmadan önce gerçekleşir.

PreConfirmed
Alıcı hesabınızdaki siparişin kargolanması geciktiğinde, siparişi kagolamanız gereken süre sona ermeden hemen önce kargo bilgileri olmadan onaylanan siparişlerdir. Sipariş ön onay işlemi yapılan siparişlerin SellerRunning’deki durumu PreConfirmed olarak güncellenmektedir.

Shipped
Alıcı hesabınızdan vermiş olduğunuz sipariş kargoya verildiğinde Shipped olarak etiketlenir ve Confirmed olana kadar bu siparişleriniz çok kısa bir süre Shipped olarak listelenirler.

ReturningToSeller
Müşteriye ulaşılamaması, müşterinin ürünü kabul etmemesi veya başka bir sebepten dolayı müşterinize gönderdiğiniz siparişiniz size geri dönüyorsa ReturningToSeller olarak etiketlenir.

NotDeliveredOnTime
Siparişiniz teslim etmeniz gereken sürede teslim edilmediğinde NotDeliveredOnTime olarak etiketlenir.

PackageMayBeLost
Transfer aşamasında bulunamayan ve / veya kaybolduğu düşünülen siparişleriniz PackageMayBeLost olarak etiketlenir.

CheckDeliveryInfo
Teslimatıyla ilgili sorun olan veya kargo şirketinin, adres hatası nedeniyle müşteriye ulaştıramadığı siparişleriniz CheckDeliveryInfo etiketiyle işaretlenir. Bu siparişler bir sonraki planlanan teslimat tarihinde tekrar teslim edilmeye çalışılır.

LateShipment
Hangling Time süresi boyunca kargoya onaylamadığınız siparişler LateShipment olarak etiketlenir.

ShipedToHouse
Amazon'dan tamamlamamış olduğunuz SellerRunning House siparişi depoya teslim edilmek üzere kargoya verildiğinde siparişinizin durumu ShipedToHouse olur.

InTheHouse
Depoya teslim edilen SellerRunning House siparişlerinizi ifade eder.

ShipedFromHouse
Depodan müşteriye teslim edilmek üzere yola çıkan siparişlerinizi ifade eder.

Delivered
Müşterinize teslim edilmiş siparişlerinizi ifade eder.

Eklediğiniz ürünler önce filtre kontrolünden geçerek Onay Bekleyenler bölümüne aktarılır. Ancak yeni eklenen ürünler arasında bazıları, ürün yeni eklendiği için ve bazı bilgileri henüz tespit edilemediği için filtrenizi atlayabilir ve onay bekleyenler kısmına düşebilmektedir.

Onay bekleyen bölümündeki ürünlere onay verdiğinizde, bu ürünler tekrar ikinci kez filtre kontrolünden geçerler ve ilk filtrede yakalanamayan ürünler burada kesinlikle yakalanır ve mağazanıza eklenmez. Bu konuda endişe etmeyiniz.
SellerRunning'i tüm özellikleriyle tanımak ve etkili bir şekilde kullanmak için Udemy'de ücretsiz yayınlanan SellerRunning eğitimini izlemenizi öneririm.

https://www.udemy.com/course/sellerrunning-ile-amazonda-dropshipping-egitimi/

Ayrıca YouTube kanalımızda sonradan geliştirmiş olduğumuz özellikleri anlatan tüm videolara erişebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UC2KgSB3B5uz-AW9K9_o6VYg/videos
Ürün ekleme limitleri sabit değildir ve Amazon tarafından satıcılara özel belirlenmektedir.
Ürün ekleme kısıtlamaları her pazar günü Türkiye saatiyle gündüz saat 3'te kaldırılır ve mağazanıza eklenmek üzere kuyrukta bekleyen ürünleriniz varsa, bu ürünler otomatik olarak mağazanıza aktarılır.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=9xauzlJYlTA
“Bu ürün Amazon tarafından reddedilmiştir” uyarısı, ürünün mağazanıza eklenmeye çalışırken Amazon’un envanterinize eklenmesine izin vermediği ürünleri ifade eder ve bu ürünler envanterinizden ve SellerRunning’den kaldırılır.

Bazı durumlarda Amazon, ürünleri eklemenize izin vermez;

Ürün, onay gerektiren bir kategoriye aitse,
Marka sahibinden izinsiz listeleme yapmanıza izin verilmeyen bir ürünse,
Satıcı hesabınız, şu anda ilgili kategoride FBM olarak satış yapmaya yetkili değilse,
Amazon kataloğunda, üretici adı, marka adı gibi önemli bilgilerin eksik olan ürünlerde,
Onay gerektiren bir ürünün varyasyonunu eklemeye çalıştığınızda,
Onay gerektiren bir ürün grubuna ait ürünleri veya bu gruba ait varyasyon eklemeye çalıştığınızda,
Eklemek istediğiniz ürün, Amazon kataloğunda sorunlu bir ürünse,
Eklemeye çalıştığınız ürünün Amazon kataloğundaki ProductType’ı hatalıysa,
Yetkiniz olmadığı halde Amazon’un Brand Registry programına kayıtlı olan bir ürün eklemeye çalıştığınızda, “Bu ürün Amazon tarafından reddedilmiştir” uyarısı alırsınız ve bu ürünler envanterinizden kaldırılır.

Başarılı bir şekilde envanterinize eklenen ürünler, belirli bir süre sonra “Amazon tarafından reddedilebilir”, yani ürün kataloğunda hata oluşabilir, marka sahibi ürünü kısıtlayabilir veya ürün izin almanız gereken başka bir kategoriye taşınabilir.

Bu gibi durumlarda, SellerRunning bu ürünleri tespit eder ve envanterinizden kaldırır.

Bu işlemin gerçekleşebilmesi için SellerRunning’de mağazanızın otomatik ürün silme özelliğini etkinleştirmeniz gerekir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=lH_5Na-xcfc
SellerRunning'de mağazalarınıza bir günde ekleyebileceğiniz ürün sayısı sınırlıdır ve abonelik paketinizin ASIN sayısına göre farklılık göstermektedir.

En düşük abonelik paketinin günlük ürün ekleme limiti 20.000' dir.

Kuyruk işleme kapasitesini kullanıcılarımıza adil bir şekilde kullandırmak ve SellerRunning’in devamlılığını sağlamak adına, kullanıcılarımızın günlük ekleyebileceği toplam ürün sayısını sınırlandırıyoruz.

“Günlük ürün ekleme limitini aştınız” uyarısı aldığınızda, bir sonraki güne kadar yeni ürün ekleyemezsiniz.

Limitler Türkiye saatiyle gündüz 12’den sonra sıfırlanır.

https://www.youtube.com/watch?v=g6qeqyh42uA
Siparişlerinizi tamamladığınızda, sipariş onaylama yani confirm etme işlemleri SellerRunning tarafından gerçekleştirilir.

SellerRunning alıcı hesabınızdaki sipariş kargoya verildiğinde, siparişin kargo bilgilerini tespit eder, satıcı hesabınızdaki ilgili siparişi bulur, kargo bilgilerini bu siparişe aktarır ve siparişi onaylar.

Bu işlemler “sipariş onay” ve “sipariş ön onay” şeklinde iki farklı yöntemle gerçekleştirilir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=OZeu8qx6xWU
SellerRunning House siparişi olmayan siparişlerinizi, SellerRunning House ile Amazon'dan daha ucuza gönderebileceğinizi ifade eden bir simgedir.

Mavi Nokta ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Z2CIrQJebko
SellerRunning House siparişleriniz için iki farklı iade prosedürü mevcuttur.

Eğer gönderiniz henüz müşteriye ulaşmadıysa, depoda veya depoya gelmek üzere ise aşağıdaki videoda anlatılan iade prosedürünü gerçekleştirmeniz gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=9R9uDNGd5c8

Eğer gönderiniz müşterinize teslim oldutkan sonra iade işlemi yapmak istiyorsanız aşağıdaki videoda anlatılan iade prosedürünü gerçekleştirmeniz gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=ufNl-BHY674
Evet!

Filtre ayarlarınızda bulunan "Telif hakkıyla korunan ürünleri filtrele" seçeneğiniz pasif olsa dahi "Engellenen Markalar" bölümüne eklemiş olduğunuz markalara ait ürünler engellenmeye devam eder ve kesinlikle envanterinize eklenmez.
SellerRunning House gönlerilerinizin durumu ile ilgili doğrudan depo sağlayıcınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Her SellerRunning House siparişinizin detay sayfasında, sağ taraftaki mavi alanda depo sağlayıcınızın iletişim bilgileri yer almaktadır.
EVET!

SellerRunning House'u aktif ettiğiniz zaman seçmiş olduğunuz depo sağlayıcınızı dilediğiniz zaman SellerRunning House panelinizdeki "Genel" sayfasından değiştirebilirsiniz.
HAYIR!

Maalesef SellerRunning'de yapılan işlemler geri alınmamaktadır. Silinen ürünleri yeniden eklemeniz gerekmektedir. Bu yüzden ürün silme işleminde dikkatli olmanızı öneririz.
Ürünleriniz depoya ulaştığı esnada SellerRunning House kredi hesabınızda yeterli bakiyenizin bulunması halinde gönderileriniz 24 saat içerisinde çıkış yapar.

Cumartesi ve Pazar günleri depo sadece gelen ürünlerin teslim almak için açık olduğundan, cuma günü gelen siparişleriniz en geç pazartesi günü öğlene kadar depodan çıkış yapar.

Türkiye ile Amerika arasındaki saat farkından dolayı, gönderileriniz Türkiye saatiyle gece saatlerinde çıkış yapıyor görünebilir.
Shipping Template özelliğini pasif yaptıktan sonra tüm ürünlerinizin fiyatları yeniden hesaplanır ve Amazona gönderilir.

Tüm ürünlerinizin fiyatlarının güncellenmesi ve değişikliklerin Amazon'a yansıması ürün sayınıza bağlı olarak en geç 6 saat kadar sürebilmektedir.

Bu süre içerisinde bazı ürünlerinizin fiyatları kargo hariç görünebilir ve Seller Central tarafında Shipping Templateleri silemeyebilisiniz.
Evet!

SellerRunning House Ayarlar sayfasında "Yalnızca SR House kullan" seçeneğini etkinleştirdiğinizde gönderimi olan ürünleriniz de, eğer Amazon.com'da ağırlık ve boyut bilgileri girilmiş ise SR House'a göre fiyatlandırılır ve bu ürünleri de SR House kullanarak gönderebilirsiniz.
Aramış olduğunuz ürünler filtre ayaları sayfasında belirlemiş olduğunuz filtrelerden geçmez ise mağazanıza eklenmeyip, kriterleri karşılamayanlar bölümüne aktarılır.

Ürünlerinizin hangi sebepten dolayı eklenmediğini ve hangi kriterinizi karşılamadığını öğrenmek için, kriterleri karşılamayanlar bölümündeki ürünlerinizin detayına tıklayarak görebilirsiniz.

Buna göre filtrelerinizi değiştirmeyi düşünebilir yada filtrelerinize uyan ürünler aramaya devam edebilirsiniz.
DDP gönderim, ürünlerinizin gümrük vergisi ödenmiş şekilde gönderilmesidir. DDP olarak gönderilen ürünleriniz için daha sonradan gümrük vergisi ödemezsiniz.

PrepShipping deposunu kullanarak FedEX ile gönderilerinizi DDP olarak gönderebilirsiniz.

Wolony deposunu kullanarak ise APC ile gönderilerinizi DDP olarak gönderebilirsiniz.
DDP gönderimi seçtiğinizde "Ticari fatura düzenleme" özelliğini aktif etseniz dahi gönderileriniz için ticari fatura düzenlenmez.

Ticari fatura DAP gönderileriniz için kullanılmaktadır.
Birden fazla Amazon alıcı hesaplarınızı SellerRunning'e yönlendirebilirsiniz. Alıcı hesaplarınızı SellerRunning'e yönlendirmek için aşağıda linkini paylaştığımız "EPosta yönlendirme ayarları" videosunu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=LNRkDx0YOUA